Aranżacje wnętrz nie kończą się wyłącznie na kuchni i salonie, a obejmują zwykle wszystkie pomieszczenia w domu lub mieszkaniu. Miłośnicy pomieszczeń urządzonych w stylu klasycznym w bardzo łatwy sposób mogą zaaranżować w tym samym stylu również przedpokój czy łazienkę. Klasyczne łazienki zwykle utrzymane są w jasnych kolorach, stawiają na przestronność i sprawdzone rozwiązania.
Najbardziej tradycyjnym kolorem, w jakim może być utrzymane wnętrze łazienki jest śnieżna biel. Białe mogą być zarówno kafle podłogowe, płytki ścienne, jak i armatura łazienkowa. Aby jednak stworzyć ciepłe wrażenie klasycznego wnętrza, a nie zimną sterylność, warto biel przełamać innym kolorem, wzorem lub fakturą wykorzystanych materiałów. Z bielą doskonale komponują się wszystkie kolory, natomiast aby utrzymać wnętrze łazienki w stonowanej, ciepłej aranżacji, należy sięgnąć do klasyki – wszystkie odcienie szarości świetnie się sprawdzą na ścianach, jeżeli armatura i podłoga pozostaną białe. W takim wypadku można sięgnąć po lateksowe, wodoodporne farby, które stworzą na ścianach jednolitą warstwę.
Brak położonych płytek ściennych i fugi pomiędzy nimi sprawi, że łazienka optycznie zrobi się większa – szczególnie w przypadku pozostawienia białego paska przy samym suficie. Innym klasycznym kolorem, który można zastosować w połączeniu z bielą w celu uzyskania tradycyjnego wnętrza łazienki jest jasny beż. Należy jednak trzymać się zasady minimalizmu – jeżeli położy się jasnobeżowe płytki na ściany, podłoga i armatura powinny pozostać białe, aby nie tworzyć uczucia ciężkości. Zgodnie z tą samą zasadą, jeżeli zostanie podjęta decyzja o położeniu eleganckiego, klasycznego trawertynu na podłogę, ściany powinny pozostać w większości białe.
Wspomniany wcześniej trawertyn wprowadza ciepły odcień beżu do aranżacji wnętrza łazienkowego. Dodatkowo, jest to skała niezwykle porowata, dzięki czemu jej powierzchnia jest antypoślizgowa. Z tego powodu trawertyn jest chętnie wykorzystywany w wykończeniu łazienek, chociaż jest dość ciężki w pielęgnacji i utrzymaniu w czystości. Można zakupić płyty podłogowe wykonane z trawertynu wypełnionego i pokrytego przezroczystą żywicą, co ułatwia jego czyszczenie, ale jednocześnie redukuje właściwości antypoślizgowe. Równie ciepłe wrażenie, co trawertyn, dają płyty podłogowe wykonane z marmuru. Zwykle płyty marmurowe występują w odcieniu złamanej bieli, a nieregularna struktura kamienia poprzetykana jest naturalnymi żyłami w innym kolorze. Wielokolorowe smugi w marmurze nadają każdej łazience oryginalności i jednocześnie przełamują płaskość i jednolitość bieli.
Klasycznie urządzone łazienki bardzo dobrze wyglądają, jeżeli stojące w nich szafki wykonane są z drewna lub płyt imitujących prawdziwe drewno – tę ostatnią opcję można spotkać znacznie częściej, zarówno z powodów ekonomicznych, jak i praktycznych. Płyta jest tańsza niż naturalne drewno oraz zdecydowanie słabiej podciąga wodę, dzięki czemu meble łazienkowe wykonane z płyt są trwalsze niż drewniane. W aranżacji klasycznej łazienki ważny jest odpowiedni wybór kolorystyczny okleiny. W przypadku całkowicie białego pomieszczenia, ciemne drewno fantastycznie przełamie jego sterylność. Mahoń czy wiśnia to bardzo ciepłe, tradycyjne odcienie, które nadają każdemu pomieszczeniu elegancji i subtelności – kolor szafek łazienkowych można dopasować do wystroju całego mieszkania, aby wszystkie pomieszczenia tworzyły spójną całość.
Decydując się na zaaranżowanie łazienki w stylu klasycznym, należy zwrócić uwagę na dobór odpowiednich dodatków, które nadadzą pomieszczeniu ciepłego, łagodnego charakteru i nie pozwolą się stłamsić sterylnej bieli. Wybór dodatków można rozpocząć od podstawowego wyposażenia łazienki – baterie umywalkowe i prysznicowe czy wieszaki na ręczniki można zakupić w kolorze starego złota, stylizowane na antyczne, zamiast standardowych, srebrnych. Do podłogi wyłożonej trawertynem doskonale będą pasować piaskowe dozowniki do mydła, szczotki do toalety czy kubki na szczoteczki do zębów. Kosz na śmieci czy na brudną odzież można dobrać w kolorze identycznym, jak szafki łazienkowe – nada to wnętrzu harmonii. Antyczne złoto świetnie się sprawdzi jako rama lustra łazienkowego – w tym przypadku jednak nie można przesadzić. Wiele luster ze złotymi ramami jest bogato zdobionych, co może przytłoczyć łazienkę. Na lustra z bogatymi, złotymi ramami można się zdecydować w przypadku łazienek dużych lub skromnie urządzonych, gdzie jedyną ozdobą będzie właśnie rama.
Zwykle łazienki urządzone w stylu klasycznym posiadają w swoim wyposażeniu wannę, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamiast wanny postawić w niej prysznic. Łazienki, w których stoi kabina prysznicowa są praktyczniejsze i zwykle mają więcej przestrzeni. Warto natomiast wybrać kabinę i brodzik montowane bezpośrednio do ściany, gdyż pełne, zamknięte kabiny prysznicowe są zwykle ciemne i mogą zaburzać aranżację łazienki.