Jakie wanny pasują do łazienki w stylu glamour?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Esencją stylu glamour jest pomysłowy mariaż różnorakich elementów, który w efekcie daje nam elegancki i szykowny wystrój wnętrza. Jednym z pomieszczeń, które zyskują najwięcej dzięki glamour, jest nasza łazienka. Jeżeli będziemy przestrzegać podstawowych zasad tego stylu, uda nam się uzyskać pokój, który jest jednocześnie luksusowy oraz komfortowy.

Główne cechy stylu glamour

Pierwszą kwestią jest to, jakie kolor najlepiej zastosować w przypadku łazienki w stylu glamour. Odcienie różu i fioletu idealnie nadają się do tego typu aranżacji. Alternatywę stanowi wykorzystanie czerni i bieli, których kontrast efektywnie doda naszej łazience elegancji. Musi zdecydować, który z kolorów będzie pełnił funkcję przewodnią. Ta decyzja zależy przede wszystkim od rozmiarów pokoju. Jeżeli nasza łazienka jest mała, to lepiej jest zdecydować się na biel, lub inny jasny kolor.

Kolejnym ważnym elementem glamour jest blask, który możemy zapewnić naszej łazience na kilka sposobów. Dobrym pomysłem jest użycie lustrzanych płytek, które skutecznie rozświetlą każdy pokój. Ogromny wybór dostępnych kształtów i kolorów oznacza, że bez problemów dobierzemy takie płytki, które skutecznie będą się komponowały z resztą kolorów obecnych w łazience.

Właściwie dobrane dodatki, pozwolą wzmocnić dwie kluczowe cechy glamour, czyli blask i przepych. Kryształowe żyrandole wraz z luksusowymi tkaninami do rolet stanowią doskonały wybór dla wielbicieli takiego stylu. Nie wolno zapomnieć o eleganckim lustrze, który musi być nie tylko odpowiednio duże, ale również posiadać złota bądź srebrną ramę w stylu barokowym.

Jak dobrać odpowiednie meble do naszej luksusowej łazienki?

Wszystkie wybrane przez nas meble powinny być wykonane w stylu barokowym. Zwane powszechnie ludwikami, możemy wybrać modele tradycyjne lub nowoczesne. Te pierwsze wykonane są z drewna i wzbogacane za pomocą eleganckich zdobień. Jednakże to wersja nowoczesna stanowi z wielu względów lepszy wybór. Nie tylko nada ona naszej łazience oczekiwanego przez nas uczucia luksusu, ale również jest o wiele praktyczniejsza z uwagi na łatwość czyszczenia takich mebli.

Ludwiki w wersji nowoczesnej cechują się gładkimi i błyszczącymi blatami. Możemy dodać do nich różnorakie zdobienia, o ile ich powierzchnia pozostanie gładka i łatwy do wyczyszczenia. Wygląd naszej łazienki możemy ewentualnie urozmaicić, dodając meble awangardowe. Ważne jest jednak aby były one wyposażone w odpowiednie detale, które pozwolą im się dopasować do stylu glamour.

Glamour jest stylem, który sprawia, że pragniemy odprężyć się w luksusie panującym w danym pokoju. Dlatego też, w żadnej łazience urządzonej w tym stylu nie może zabraknąć komfortowej wanny. To, jaki rodzaj najlepiej jest wybrać, zależy od kilku czynników. W mniejszych łazienkach lepiej postawić na wannę prostokątną. Dobranie eleganckiej zabudowy w połączeniu z niekonwencjonalnym kolorem idealnie pasuje do nowoczesnego glamour. Jeżeli preferujemy styl tradycyjny i posiadamy odpowiednio dużo miejsca, to powinniśmy zaopatrzyć się w przepiękną wannę wolnostojącą z lwimi nóżkami. Pozwoli nam to uzyskać łazienkę w stylu pałacowym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*