Lampa do wiaty – jaką wybrać?

Lampa do wiaty – jaką wybrać?

Materiał Partnera

Ogród i balkonWokół domu
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zastanawiasz się jakie oświetlenie w wiacie będzie najodpowiedniejsze i jakie lampy do wiaty nabyć? Słusznie! Taki zakup warto przemyśleć.

Właściwe oświetlenie wiaty garażowej czy ogrodowej znacząco zwiększy Twój komfort jej użytkowania i nada obiektowi walorów dekoracyjnych. Zanim więc wybierzesz oświetlenie, wiaty, poszerz swoją wiedzę o kilka cennych wskazówek.

Oświetlenie altany – na to zwróć uwagę!

Zanim kupisz kinkiety do altany warto przyjrzeć się charakterystyce danego obiektu budowlanego. Z technicznego punktu widzenia, wiata jest wspartym na słupach zadaszeniem i z większości stron nie może być obudowana – oznacza to, że montowane w niej źródła światła powinny być odporne na niekorzystny dla nich kurz, pył, czy możliwą wilgoć. Wybierając lampy ścienne do altany, zwróć zatem szczególną uwagę na klasę ochronności lamp, które masz zamiar kupić – te o wartości IP44, IP50, IP54 i więcej sprawdzą się idealnie.

Lampy do altany czy plafony do wiaty ogrodowej?

W związku ze znacznym podobieństwem konstrukcyjnym, wiata ogrodowa często nazywana jest także altaną. Czy słusznie? Altana jest obiektem ogrodowym o lekkiej konstrukcji, posiadającym zazwyczaj ażurowe ściany. Wiaty najczęściej zbudowane są z drewna lub ze stali. Obie pełnią podobną funkcję rekreacyjno-wypoczynkową, jednakże pod wiatą możesz przechowywać także samochód – będzie wówczas wiatą garażową. We wpisie przedstawione zostaną propozycje na oświetlenie każdego z wymienionych rodzajów wiat. W pierwszej kolejności – oświetlenie do wiaty ogrodowej.

Girlandy, lampy stołowe, wiszące, żyrandole do wiaty – co wybrać?

Aby dobrze i równomiernie oświetlić altanę ogrodową (jeżeli umożliwia Ci to jej zadaszenie), warto zastanowić się nad montażem żyrandola, który jako jej centralny punkt przyciągnie uwagę niejednej osoby. Alternatywnie, zawiesić można także kilka lamp wiszących, dostępnych w naprawdę ciekawych i unikatowych kształtach. Zdobniczy efekt nada wiacie również rozwieszona girlanda albo taśma LED. Pamiętaj – oświetlenie LED nie tylko wygląda zjawiskowo, jest także energooszczędne!

Jeżeli pod Twoją wiatą ogrodową znajduje się stoliczek, możesz ustawić na nim dekoracyjną lampę stołową lub lampion. Drobne świetlne detale znacząco odmienią klimat omawianego miejsca.

Oświetlenie podtynkowe, naświetlacze i lampy z czujnikiem ruchu do wiaty garażowej

Jeśli jesteś zwolennikiem minimalistycznych rozwiązań, dobrym pomysłem są lampy podtynkowe dostępne na https://ardant.pl/zewnetrzne/lampy-do-altany/ (jeśli masz możliwość ich montażu). Równomiernie rozmieszczone będą wyglądać dyskretnie, a zarazem bardzo efektownie.

Wybierasz się czasem na nocne przejażdżki? Jeżeli tak, niezastąpione będą zatem lampy z czujnikiem ruchu, dzięki którym nie będziesz tracić czasu na szukaniu włącznika w nocnych ciemnościach. Lampy z czujnikiem ruchu do wiaty mogą mieć formę plafonu, kinkietu, a także lampy stojącej. Sensor ruchu posiadają także różnego rodzaju naświetlacze LED, które charakteryzuje szeroki kąt świecenia, i które również nadadzą się jako oświetlenie z czujnikiem do wiaty garażowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*